ПОЛТАВСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Бібліотека

У перші роки існування Полтавського технологічного технікуму м’ясної промисловості бібліотека була загальною для всіх розділів навчального комбінату (інститут, робфак, технікум, курси директорів).

У кінці 1933 року, коли технікум було виділено в самостійну навчальну одиницю, вартість фонду бібліотеки складала 68691 крб.

У лютому 1938 року, після злиття з Полтавським тепломеханічним технікумом харчової промисловості, вартість фонду бібліотеки виросла до 108089 крб.

У подальшому бібліотека поповнювалась новими книгами (підручниками, художньою літературою), і на 1 червня 1941 року вартість фонду бібліотеки складала 157991 крб.

У період окупації м. Полтави бібліотека технікуму була пограбована. В перший навчальний рік після визволення м. Полтави (1943-1944) вдалося розшукати по школах м. Полтави 13636 книг.

Бібліотека в цей період розміщувалась в одній кімнаті (55 м2), яка була розділена на 2 частини (в одній знаходилось книгосховище і проводили видачу літератури, в другій - викладацька).

У повоєнні роки були відсутні підручники з 13 предметів (політекономії, анатомії, гістології та інш.)

Тільки в 1951 р. бібліотеку перевели у відновлене приміщення навчального корпусу. Матеріальна база бібліотеки покращувалась з кожним роком.

Площа бібліотеки становила 305 м2, сюди входила читальна зала на 100 місць, книгосховище, тематичні книжкові виставки, тощо.

В 1990 році після реконструкції бібліотека набула сучасного вигляду,

Бібліотека є важливим науково-інформаційним, культурно-освітнім підрозділом, який забезпечує навчальний процес, науково-дослідну роботу.

Загальна площа бібліотеки становить 290 м2, читальна зала розрахована на 30 місць.

Сьогодні фондами бібліотеки користуються понад 600 читачів – студентів коледжу, Полтавської філії НУХТ, викладачів, співробітників.

Бібліотечний фонд налічує 73 тис. 823 екземплярів, з них 5205 екз. – періодичних видань, 42550 екз. – підручників.

Студенти добре забезпечені загальноосвітньою та фаховою літературою. В фондах бібліотеки широко представлені праці з питань технології, обладнання, автоматизації, механізації харчової промисловості, холодильної техніки.

Книжковий фонд бібліотеки постійно поновлюється: закуповується література для вивчення спеціальних дисциплін та предметів загальноосвітнього циклу. У 2019 році придбано 188 примірників на суму 13229 грн.

У читальному залі бібліотеки коледжу постійно діють тематичні виставки.